“Aime Unt” Autor/allikas: Siim Vahur

5. oktoobril esitles Tallinna Linnateater Salme Kultuurikeskuses uut raamatut “Aime Unt”.

Mahukas teos annab ülevaate teatrikunstnik Aime Undi pikast ja isikupärasest loometeest ning koostööst paljude nimekate lavastajatega, unustamata ka Undi pedagoogitööd, mis on andnud tuule tiibadesse tervele põlvkonnale Eesti teatrikunstnikele.

Aime Unt, kes tähistas raamatuesitlusega samal päeval oma 80. sünnipäeva, töötas Tallinna Linnateatris (omaaegses Eesti NSV Riiklikus Noorsooteatris) kunstnikuna aastatel 1969–1977 (1970–75 peakunstnikuna) ja 1995–2002, ta on olnud Tallinna Draamateatri peakunstnik aastatel 1977–89 ning teinud kujundusi mitmetes teistes Eesti teatrites.

Raamatusse on koondatud ligi seitsesada fotot ja kavandit, samuti Aime Undi mõtisklusi, mälestusi, intervjuukatkeid jpm.

Raamatu koostaja on Kadi Herkül, kujundaja Katre Rohumaa, keeletoimetaja Mari Tuuling, materjalid digiteerisid Katre Rohumaa, Siim Vahur ja Mart Laul.

Tallinna Linnateater alustas kunstnikuraamatute väljaandmist 2017. aastal Raivo Põldmaa algatusel. Lisaks Aime Undile on ilmunud raamatud Kustav-Agu Püümanist, Mari-Liis Külast ja Jaak Vausist.