“Õnneliku inimese särk” Autor/allikas: Kirjandusmuuseum

29. septembril korraldavad kirjandusmuuseum ja Eesti Rahva Muuseum ERM-is muinasjututeemalise seminari, et tähistada näituse “Elas kord” õnnelikku lõppu.

Kirjandusmuuseumi eesti rahvaluule arhiivi muinasjuttude töörühm korraldab iga-aastaseid temaatilisi seminare Eesti eri paigus juba 2011. aastast alates.

Seminari peakorraldaja, rahvaluule arhiivi juhataja Risto Järve sõnul saab nüüd teoks algselt 2020. aastaks plaanitud üritus. “Möödunud aasta oli Eestis muinasjuttude seisukohalt mitmekordselt märgiline: jutuvestja Piret Pääri eestvõtmisel tähistati võimsalt Eesti rahvajutu aastat, avati Eesti Rahva Muuseumi suur muinasjutunäitus “Elas kord” ning kättesaadavaks sai hulk muinasjututekste nii paberil kui ka veebiruumis,” lisas Järv.

Esinevad Mall Hiiemäe, Risto Järv, Pille Kippar, Piret Päär, Jonathan Roper, Katrin Sipelgas ja Elle-Mari Talivee. Ettekanded keskenduvad muinasjuttudele eri aspektidest, mitmed ettekanded käsitlevad loomade ja inimeste vahelisi suhteid muinasjuttudes.

Seminari lõpus esitletakse Piret Pääri koostatud ning Katrin Ehrlichi kujundatud rahvajuturaamatut “Õnneliku inimese särk” (kirjastus Varrak) ning kirjandusmuuseumi infosüsteemi KiViKe kogukonnaportaalis avaldatud kaheksat temaatilist muinasjutukogumit, mis hõlmab tekste Eestimaa eri paigust Hiiumaast Setumaani. Väljaanded on ette valmistanud Inge Annom, Risto Järv, Mairi Kaasik ja Kärri Toomeos-Orglaan.

https://kultuur.err.ee/1608346646/kirjandusmuuseum-ja-eesti-rahva-muuseum-peavad-muinasjutuseminari