$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
„Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil“ Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti kauneimate raamatute hulka valitud raamat “Suvila. Puhkamine ja arhitektuur Eestis 20. sajandil” pälvis maailma kaunimate raamatute konkursil pronksmedali.

Teose “Suvila. Puhkamine ja arhitektuur 20. sajandil autorid on Triin Ojari ja Epp Lankots, kujundaja Laura Pappa. Teos valiti ka 25 ilusaima 2020. aastal ilmunud Eesti raamatu hulka.

Rahvusvahelise žürii hinnangul äratab teos lugejate jaoks nostalgilise tunde nende endi lapsepõlve suvevaheajast. “Eirates praeguseid disainisuundi, on raamat ajatu tunnistus Eesti 20. sajandi puhkekodude arhitektuurist, alates paberist kuni kirjatüübi valikuni on loodud sidus objekt, mis kutsub lugejaid sirvima ja imetlema,” rõhutasid nad.

Konkursil antakse välja Kuldtäht, kuldmedal, kaks hõbemedalit, viis pronksmedalit ja lisaks märgitakse ära ka viis kujundust. Konkurssi korraldatakse Saksamaal juba 1963. aastast, Eesti raamatud osalevad konkursil ligi 30 aastat. 

Varasemalt on Eesti raamatukujundus maailma kaunimate raamatute konkursilt saanud medaleid kaks korda:  Ivar Sakki kujundatud “Tüpograafia ülevaatlik ajalugu” (pronksmedal, 2013) ja Indrek Sirkeli kujundatud “Lühiajaline igavik” (hõbemedal, 2020). Äramärgitud on Agnes Ratase kujundatud sari “Setu kiravära” (2015).

https://kultuur.err.ee/1608232872/raamat-eesti-suvilakultuurist-valiti-maailma-kaunimate-raamatute-hulka