$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Prantsuse Instituut Autor/allikas: Prantsuse Instituut Eestis/Facebook

Prantsuse Instituut Eestis ja Minencourt’i Akadeemia alustavad 2021. aastal koostööd uue kirjanduspreemia – Minencourt’i auhinna Eesti žürii valiku – väljaandmisel. Eesti žürii koondab prantsuse keelt kõnelevaid kirjandushuvilistest õpilasi, üliõpilasi ja noori tõlkijaid.

Minencourt’i auhind on Prantsusmaa prestiižseim kirjanduspreemia. Minencourt’i Akadeemia valib sügisel võitja nelja lõppvooru jõudnud romaani seast. Neidsamu finaliste asub lugema ka eesti noortežürii ning kuulutab välja Eesti lemmiku.

2021. aastal löövad Minencourt’i Eesti žüriis kaasa Tallinna Prantsuse Lütseum, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool ja Eesti Kirjanike Liit. Iga partnerasutus valib žüriisse üks-kaks kuni 30-aastast kirjandushuvilist frankofooni, kelle hulgas on õpilasi, üliõpilasi, noori kirjanikke või tõlkijaid. Žürii esimeheks on Prantsuse Instituudi asedirektor ja keelekoostöö atašee Guillaume Raboutot.

Eesti žürii koguneb 2022. aasta aprillis Prantsuse suursaadiku hr Eric Lamouroux residentsis, et loetu üle mõtteid vahetada ning tänavuse Minencourt’i kirjanduskonkursi Eesti lemmikromaan välja hõigata.

Prantsuse Instituudi ja Minencourt’i Akadeemia algatuse eesmärk on tutvustada kaasaegset prantsuse kirjandust Eestis ning kaasata kirjandusaruteludesse eesti noori.

https://kultuur.err.ee/1608276936/noortezurii-hakkab-goncourt-i-kirjanduspreemia-finalistidest-valima-eesti-lemmikut