Mikk Targo, «Sa haara kinni mu käest».
Mikk Targo, «Sa haara kinni mu käest».Foto: Raamat

Kolmapäeval, 16. märtsil algusega kell 17 toimub Tallinnas Solarise Apollo raamatupoes Mikk Targo uue raamatu «Sa haara kinni mu käest» esitlus. Autoriga vestleb Marek Sadam. Raamatu koostas Verni Leivak, toimetas Eha Kõrge ja kujundas Päivi Palts.

Mikk Targo nime ei pea muusikasõpradele tutvustama, on ju tegemist ühe edukama laulukirjutajaga, kelle sulest pärineb kümneid poplaule, mille seas troonib Eesti saja aasta hitiks valitud «Karikakar».

Ent Targo on ka andekas pillimees, muusik, kes tänu loomupärasele andele, töökusele ja visadusele on saavutanud rahvusvahelist edu. Maailmakuulus bänd Earth, Wind & Fire poleks ju muidu oma repertuaari tema looduga rikastanud. Eesti popmuusikaajaloos seonduvad Mikk Targo nimega Vitamiin, Muusik Seif, Kontakt, Mahavok, Code One, Marju Länik ja paljud teised.

Targo sõnul mõistis ta raamatu koostamise käigus isegi, et on tõesti elanud uskumatult vaheldusrikast elu. «On olnud nii raskemaid kui ka kergemaid aegu. Tõepoolest, kui seisatad ja vaatad kokkuvõtlikult tagasi senisele teele, siis see on olnud üks fantastiliselt lahe teekond. See on täis seiklusi, reise, nuttu ja naeru, millele kõigele annavad vürtsi kohtumised paljude-paljude muusikute, lauljate, poeetide, kunstnike ja publikuga.»

«Vahel, kui olen sõpradele oma elus juhtunust rääkinud, on nad mõelnud, et neid lugusid välja mõtlen. Aga ei ole nii. Päriselt,» kinnitab Targo ise, pidamata silmas pelgalt bändide pööraseid seiklusi Nõukogude Liidus.

https://kultuur.postimees.ee/7477739/mikk-targo-esitleb-kolmapaeval-oma-raamatut-sa-haara-kinni-mu-kaest