Sel aastal toimub seitsmendat korda Lydia Koidula pärandi väärtustamiseks ellu kutsutud üleriigiline Koidula etluskonkurss täiskasvanutele. Etluskonkursi eesmärgiks on aktiveerida täiskasvanud inimeste luule- ja etlushuvi. Arendada etluskunsti viljelemist nii professionaalide kui ka harrastajate hulgas ja anda oma oskuste esitlemiseks motiveeriv väljund traditsioonilise etluskonkursi näol, kus iga piirkondliku eelvooru parimad esinejad lähetatakse finaalvõistlusele Koidula muuseumisse Pärnus.
Konkursist osavõtja peab olema vähemasti 16 aastat vana ja esinemise pikkus soovitavalt mitte üle 7 minuti. Esitatakse kaks luuletust, millest üks peab olema Lydia Koidula ja teine enda poolt vabalt valitud eesti autori avaldatud looming. Ürituse patrooniks on luuletaja Doris Kareva, kes on üks hindajatest finaalvõistlusel. Üritust toetab Kultuurkapital ning korraldajad on Koidula muuseum ja Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing.


Eelsõelumised toimuvad kirjanike muuseumides, kuhu palume kindlasti registreeruda!


TALLINNA eelvoor toimub veebis
neljapäeval, 27. mail algusega kell 11.00.
Registreerumiseks palume saata oma nimi ning esitlusele tulevate luuletuste pealkirjad
aadressile: krimarie@utkk.ee (palume teatada hiljemalt 26.05.2021 hommikul)
Ürituse ülekande lingi saadame Teile meilile. NB! Eelvooru salvestatakse žürii jaoks.

TARTU eelvoor toimub veebis laupäeval, 29. mail algusega kell 11.00.
Eelvoorule registreerumiseks palume saata oma nimi ning esitlusele tulevate luuletuste pealkirjad
aadressile: liisi-reet.reinet@muuseum.tartu.ee.

Täiendavad eelvoorud toimuvad KURESSAARES 7. augustil, VIRUMAAL Pajusti klubis ja PÄRNUS Koidula muuseumis 14. augustil ning VÕRUS Dr. Fr. R. Kreutzwaldi memoriaalmuuseumis 19. augustil
Lisainfo: http://www.parnumuuseum.ee/koidulamuuseum

https://kultuur.err.ee/k/kirjandus