$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Haapsalu lasteraamatukogus toimus Sten Roosi muinasjutuvõistluse auhinnatseremoonia Autor/allikas: Juhan Hepner / ERR

Eesti lastekirjanduse keskus kutsub 11–15-aastaseid lapsi osalema Sten Roosi nimelisel muinasjutuvõistlusel. Haapsalust alguse saanud võistlus toimub sel aastal juba 30. korda.

“Meil on hea meel taaskord kutsuda lapsi oma fantaasialugusid välja mõtlema ja kirja panema. Iga-aastane konkurss on üks vanemaid laste loomevõistlusi ja rõõmustav on, et sellel on jätkuvalt rohkelt osalejaid üle Eesti,” ütles lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone. “Oleme tänulikud, et õpetajad ja lapsevanemad lapsi suunavad ja juhendavad. Nii saavad lood kirja kaunis eesti keeles ning žüriil on rõõm neid lugeda.”

Kirjandusvõistlusele oodatakse muinasjutte vabalt valitud teemal. Tekstide soovitav pikkus on üks kuni kaks A4 lehekülge. Lood palume saata 11. jaanuariks 2022 märgusõnaga “Steni muinasjutuvõistlus” meiliaadressil elk@elk.ee või Eesti Lastekirjanduse Keskusesse aadressil Pikk 73, Tallinn 10133. Tööle palume lisada muinasjutu autori nimi, vanus, kool ja klass.

Tulemused tehakse teatavaks pidulikul auhinnatseremoonial Eesti Lastekirjanduse Keskuses 2022. aasta maikuus. Lisaks esikolmikule antakse välja mitmeid eriauhindu ning parimad muinasjutud avaldab ajakiri Hea Laps.

Sten Roosi muinasjutuvõistlus toimub alates 1993. aastast ja selle algatasid Ants ja Ann Roos oma muinasjutulembese poja Steni mälestuseks. Võistluse eesmärgiks on äratada lastes huvi omaloomingu vastu, parandada nende emakeelset väljendusoskust ning arendada loovust. Eesti Lastekirjanduse Keskus koos Eesti Kirjandusmuuseumi, Lääne Maakonna Keskraamatukogu ja Haapsalu Linnavalitsusega jätkab seda suurepärast traditsiooni. Konkurss kuulutatakse välja igal aastal 6. septembril, Sten Roosi sünniaastapäeval. Möödunud aastal saadeti võistlusele 182 muinasjuttu ning osalejaid oli 43 koolist, välja anti 28 auhinda.

https://kultuur.err.ee/1608329786/sten-roosi-muinasjutuvoistlus-ootab-osalejaid