RaRa väikese maja pidulik avamine
RaRa väikese maja pidulik avamine Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Rahvusraamatukogu alustab 2022. aasta lõpus üle-eestilise e-väljaannete laenutusteenuse pakkumist, mis võimaldab tasuta lugeda e-raamatuid, e-ajalehti, e-ajakirju ja kuulata audioraamatuid.

“Aasta lõpuks valmiv e-väljaannete laenutusteenus aitab viia Eesti raamatukogunduse uuele tasemele. Seni on Eestil puudunud riiklik e-väljaannete laenutuskeskkond,” rääkis Eesti Rahvusraamatukogu teenuste juht Kristel Veimann.  

 “Oluline on välja tuua, et e-väljaandeid saab lugeda sõltumata internetiühenduse olemasolust. Teose valimiseks on küll internetti vaja, aga kasutada saab seda võrguühenduseta,” kõneles Veimann ja lisas, et tulevikus saavad teoseid ise laenutada ka vaegnägijad ning erivajadustega inimesed.  

E-väljaannete laenutusteenus võimaldab kasutajal lugemiseks või kuulamiseks laenata nii ilu,- õppe- kui ka lastekirjandust ning seda seadmest sõltumata. Samuti luuakse võimalus laenutada õppe- ja teadusmaterjale, sest e-väljaannete laenutusteenusega ühinevad ka kõrgkoolid.  

Projekti valmimistähtaeg on 2022. aasta lõpp, Eesti Rahvusraamatukogu sõlmis koostööleppe hanke võitnud arenduspartneriga OÜ Netgroup.

https://kultuur.err.ee/1608593449/rahvusraamatukogu-avab-aasta-lopuks-riikliku-e-raamatukogu