Kolmapäeval, 12. mai ennelõunal toimus Paldiski raamatukogu eestvedamisel ja lasteaiarühma “Mesilased” osalusel õppekäik Paldiski linnaparki ning A. Adamsoni Ateljeemuuseumi aeda, tutvumaks linnaloodusega lähemalt.

Alustati raamatukogust, kus loodusteemalisi raamatuid sirvides värskendati mälu juba tuttavate eluslooduse olendite pilte vaadates, kinnitati hetketarkusi ja saadi juurde uusi.

Järgmiseks kulgeti läbi linnapargi, kus mudilased korjasid tikutopsidesse neile meeldivaid maas leiduvaid looduslikku päritolu pisiesemeid, et neid hiljem käsitöös kasutada. Tutvuti erinevate puude ja taimedega, saadi teada, millised kaunid õied on nende mürgisuse tõttu parem noppimata jätta ning uudistati sipelgate toimetamisi.

Edasi viis tee muuseumi aeda, kus kuulati linnulaulu, vaadeldi liblikate lendu ja õite ilu ja saadi teada, mille poolest erineb lehis teistest okaspuudest. Erilist elevust tekitas putukas nimega keldrikakand, kelle pesakonna elupaika telliskivi all piiluti.Mudilasi õpetati märkama elu kõikjal meie ümber, nägema inimese tegevuse tagajärgi looduses (prügi, tallatud lilled ja putukad jmt) ning jagati õpetusi sellest, kuidas käituda looduses teda kahjustamata.

Lõpetuseks meisterdati kulgemise käigus kogutud looduse osakestest vahvad postkaardid. Oli lõbus ja kogemusterohke retk! Aitäh, “Mesilased”!

Fotodel raamatukoguhoidja Kristi Ott ja lasteaiarühm” Mesilased”