Novembris kaheksandat aastat alustav Tallinna 1.-9. klasside lugemisprogramm keskendub seekord ühendatusele. Teletornist paistab terve Tallinn, kus näeme üksteist. Kui me ei saa olla koos füüsiliselt, siis lood, mida raamatutest loeme või filmidest vaatame, ühendavad. Mida rohkem me samu lugusid teame, seda enamast on meil omavahel rääkida ja seda paremini üksteist mõistame.

Kas teadsid, et Tallinna Teletornis on 1050 trepiastet? 01.11.2021-30.04.2022 kestva lugemisprogrammi jooksul on õpilaste eesmärgiks lugeda kokku trepiastmed.  Kõige rohkem lehekülgi õpilase kohta lugenud klassid saavad auhinnaks Tallinna Teletorni külastuse. Viimaseid andmeid ootame kuni 9. maini!

Lugemisprogrammis astub võistlustulle terve klass ja edukus sõltub iga õpilase panusest.  Programmi kulgu saab jälgida Infogrammi vahendusel.

KUIDAS OSALEDA?

⇒ Aeg

Lugemisprogramm kestab 01.11.2021-30.04.2022. Viimaseid andmeid ootame kuni 9. maini!

⇒ Osalejad

• Osalema on oodatud kõik Tallinna koolide 1.-9. klassid.
  • Lugemisprogrammi võistkonna moodustab terve klass.
  • Ühe lugemisprogrammi võistkonna võib moodustada ka mitu klassi tingimusel, et õpilaste arv kahe klassi peale kokku jääb alla 30.
  • Lugemisprogrammi võistkonda juhib õpetaja.

⇒ Registreerimine

• Õpetaja registreerib koolile lähimas raamatukogus võistkonna konkursile ning jääb kontaktisikuks võistkonna ja raamatukogu vahel. Registreerida saab e-posti ja telefoni teel või raamatukokku kohale tulles või siinoleva vormi kaudu:

1. Kooli nimi (nt Tallinna Reaalkool)*

2. Klassi nimi (nt 1A klass)*

3. Õpilaste arv klassis*

4. Lähim/sobivam raamatukogu edasiseks suhtluseks:*

5. Teie e-posti aadress:*

• Registreerumisel saab õpetaja plakati faili klassi seinale, kuhu õpilased saavad lisada oma lugemisi.
  • Võistkonda võib registreerida kogu programmi toimumisaja vältel, kuid mida varem seda teha, seda rohkem on õpilastel aega lugemiseks.

⇒ Teletorni lugemine

• 1.-4. klass: 5 loetud lehekülge =1 trepiaste. Algklasside eesmärgiks on lugeda läbi vähemalt 5 * 1050 = 5250 lehekülge .
  • 5.-9. klass: 10 loetud lehekülge = 1 trepiaste. Põhikooli vanematel klasside eesmärgiks on lugeda läbi vähemalt 10 * 1050 = 10 500 lehekülge.

AUHINNAD JA VÕITJAD

• Autasustamine toimub kahes vanusegrupis: 1.-4. klass ja 5.-9. klass.
  • Tasuta teletorni külastuse neile sobival ajal võidavad kummaski vanusegrupis kolm klassi, kes on lugemisprogrammi lõpuks lugenud kokku õpilase kohta kõige rohkem lehekülgi.
  • Nende vahel, kes loevad kokku vähemalt 5250 lehekülge, loosime lisaks välja kaks kohtumist kirjanikega.

Lisainformatsioon lähimast raamatukogust! Vaata raamatukogude asukohta.

Lisainfo programmi kohta: laste@tln.lib.ee või 683 0914