Tänapäev esitleb oma lastejutuvõistluse võitjaid
Foto: Tänapäev esitleb oma lastejutuvõistluse võitjaid Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kolmapäeval kuulutati välja lastejutuvõistluse “Minu esimene raamat” laureaadid, esimest ja teist kohta jagasid Maris Mändel ja Heidi Raba.

Kümnendat korda toimunud lastejutuvõistlusele “Minu esimene raamat” laekus 34 käsikirja, mida luges Eesti lastekirjanduse keskuse, ajakirja Täheke ja kirjastuse Tänapäev töötajatest koosnev žürii. Otsustati välja anda neli auhinnalist kohta ning ära märkida kaks käsikirja avaldamissooviga. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot.

Žürii pidas tänavuste käsikirjade keskmist taset mitmetest eelmistest paremaks ning otsustas esikoha jagada kahe töö vahel. Esimest ja teist kohta jagavad Maris Mändeli käsikiri “Tüdruk vagunelamust” ning Heidi Raba käsikiri “Ruuben, Tobias ja Lilli”. “Tüdruk vagunelamust” räägib natuke ootamatu nurga alt laste sõprusest ja sellest, mida keegi peab koduks. Loo keskmes on vagunelamuga ringi rändav pere. “Ruuben, Tobias ja Lilli” on helge lugu maalaste seiklustest, sõprusest ja kanast, kes võib saada sotsiaalmeedia kuulsuseks.

Võidutöö “Tüdruk vagunelamust” autor Maris Mändel sõnas, et tal tekkis soov proovida, kas ta oskab lasteraamatut kirjutada. “Läksin lastekirjanduse keskuse leheküljele vaatama, seal oli suurepärane nimekiri, milline peaks olema hea lasteraamat ja sealt see lahti läks,” mainis ta.

Võidutöö “Ruuben, Tobias ja Lilli” autori Heidi Raba hinnangul peaks lastelugu olema huvitav, põnev, vahvate tegelaste ja nalja võiks ka olla. “Öeldakse, et natuke õudne võiks olla, aga minu loos õudusi ei ole, on seiklusi ja vahvaid puänte.”

Kolmandat kohta jagavad samuti kaks käsikirja, Helen Käiti seikluslik krimilugu “Kuldse sõnnikumardika saladus” ning Mari Teede “Ingmar ja meri”, mis käsitleb tundliku keelega üksinduse, vanemate lahutuse, koolivahetuse ja sõprade leidmise teemat.

Lisaks neile märgiti avaldamissooviga ära kaks käsikirja, Viiu-Marie Fürstenbergi lasterohkem pere tegemistest rääkiv “Vennad ja Liise” ning Epp Petrone ajaloolis-seikluslik lugu “Riks ja neli kuningat”.  Kõik käsikirjad on plaanis avaldada umbes järgmise aasta jooksul.

https://kultuur.err.ee/1608368583/galerii-lastejutuvoistluse-voitsid-maris-mandel-ja-heidi-raba