Programmis osalevad Lehola ja Paldiski (Lääne – Harju Valla Raamatukogu) piirkonnad.

3. oktoobril 2022 algab 5–10-aastastele lastele suunatud programm „Lugemisisu“, millega on käesoleval hooajal liitunud 210 raamatukogu üle kogu Eesti. Eesti Lastekirjanduse Keskuse ellu kutsutud lugemisprogramm innustab lapsi lugema kuni 31. maini 2023.

„Lugemisisu“ programm lükati Eestis käima aastal 2019 Soome raamatukogude lugemisdiplomi programmi eeskujul. Piloothooajast võttis osa 26 Eesti raamatukogu, nüüdseks on see arv mitmekordistunud ning jõudnud 210ni. Et lapsed saaksid isukateks lugejateks, tutvustatakse neile väärt uudiskirjandust, mis on välja toodud lastekirjanduse keskuse soovitusnimekirjades.

Läbiloetud raamatud pannakse kirja spetsiaalsesse lugemispassi ja täidetakse sealsed loomingulised ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse diplomiga kõiki osalejaid, kes on passi kandnud viis teost. Lasteaialapsed saavad „Lugemisisus“ osaleda üheskoos terve rühmana.

Samuti viiakse klassidele ja rühmadele programmi jooksul läbi loovate lisategevustega täidetud teematunde, mille metoodikat ja materjale on aidanud keskusel arendada mitmed oma valdkonna professionaalid – Kertu Sillaste, Andra Kütt, Kätlin Vainola, Eesti Lugemisühingu pedagoogid jt. Tundides mängitakse lugemismänge, õpitakse tähelepanu pöörama raamatuillustratsioonile või tutvutakse ajakirja loomise protsessiga ja tegeletakse loovkirjutamisega. Sel aastal on uhiuue teematunni „Oh sa jutt! Muinasjutt!“ aidanud kokku panna Maili Metssalu Eesti Rahvakultuuri Keskusest.

Programmi eestvedaja Anneli Kengsepa sõnul on lugemisprogramm paljudes Eestimaa paikades hästi kanda kinnitanud ja viiendale hooajale minnakse vastu hea tundega. Varasemalt „Lugemisisus“ osalenud raamatukogud on leidnud, et tegemist on läbimõeldud ja innustava programmiga, mis paneb raamatukogu, kooli ja lasteaia ühisel eesmärgil tegutsema.

„Lugemisisu“ toetab Kultuuriministeerium.