$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mare Kõiva Autor/allikas: Pressimaterjalid

Üle-euroopaline loodus-, humanitaar- ja kirjandusteaduste akadeemia Academia Europaea nimetas Eesti Kirjandusmuuseumi juhtivteaduri Mare Kõiva Euroopa akadeemikuks.

Academia Europaea liikmeks valimisega tunnustatakse Kõiva rahvusvahelist teadlastööd ja püsivat panust Euroopa teadusse. Maineka Euroopa akadeemiku tiitli on nüüdseks saanud juba 17 eestlast.

Mare Kõiva töötab alates 2000. aastast Eesti kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna juhatajana, on juhtinud mitmeid suuremahulisi teadusprojekte ja alates 2015. aastast on ta Euroopa Regionaalarengu Fondi toel tegutseva Eesti-uuringute Tippkeskuse juht.

Vastne Euroopa akadeemik Mare Kõiva peab tunnustust oluliseks ning lubab jätkata ideede teostamisega. “Õpetlase töös on tunnustus väga oluline, olen liigutatud, mul on palju ideid ja loodan anda parima humanitaar-uuringute, ja eriti folkloristika nähtavaks muutmiseks,” sõnas Kõiva.

Lisaks Mare Kõivale nimetati eestlastest tänavu Euroopa akadeemikuks ka Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak. Varasemalt on Eestist akadeemia liikmeteks saanud Jaak Aaviksoo, Jüri Allik, Jaan Einasto, Jüri Engelbrecht, Marina Grišakova, Jaak Järv, Veronika Kalmus, Toivo Maimets, Ülo Mander, Helle Metslang, Viacheslav Morozov, Tarmo Soomere, Margit Sutrop, Jüri Talvet ja Rein Vaikmäe.

Academia Europaea on 1988. aastal Londoni Kuningliku Seltsi asutatud rahvusvaheline teadusakadeemia, kuhu kuulub üle 3000 liikme ja kelle hulgas on juhtivad eksperdid väga paljudest valdkondadest: füüsika ja tehnoloogia, bioloogia ja meditsiin, matemaatika, kirjandus- ja humanitaarteadused, sotsiaal- ja kognitiivsed teadused ning majandus- ja õigusteadus.

https://kultuur.err.ee/1608273516/eesti-kirjandusmuuseumi-teadur-mare-koiva-nimetati-euroopa-akadeemikuks