25 kaunima Eesti raamatu konkursi eesmärgiks on kunstiliselt kujunduselt ja trükitehniliselt teostuselt parimate raamatute kui vaimse kultuuri nähtuse väärtustamine.

1956. aastal alguse saanud ja vahepeal vaibunud konkursi traditsiooni elustasid 1998. aastal Eesti Kujundusgraafikute Liit koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Rahvusraamatukoguga.

Võitnud trükised osalevad maailma kauneimate raamatute konkursil Leipzigis, samuti eksponeeritakse valikut Frankfurdi raamatumessil. Eesti Rahvusraamatukogu koostab aasta kauneimatest raamatutest rändnäituse.

2019. aastal välja antud Eesti kauneimad raamatud on välja kuulutatud ja raamatuid saab vaadata kuni 28. veebruarini nii Rahvusraamatukogu trepigaleriis kui ka suuremates Apollo ja Rahva Raamatu poodides.
Lisaks on lugejatel kuu lõpuni võimalik kauneimate hulgast välja valida ja hääletada oma lemmiku poolt. Hääletanute vahel loositakse välja kinkekaardid. Võitjatega võetakse ühendust.

Konkursi korraldajad: Eesti Kujundusgraafikute Liit, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit.

Tule vaatama, lugema ja laenutama Lääne-Harju valla raamatukokku.