TS Laevad kutsub inimesi üles perioodil 19.01-19.02 tooma enda läbiloetud raamatud nende raamatukogumise kastidesse, et anda neile uus elu Hiiumaa liini parvlaevade raamaturiiulites. Spetsiaalsed raamatute kogumise jaoks mõeldud kastid on Heltermaa sadama sadamahoone ootesaalis, Rohuküla sadama kohvikus, Virtsu sadama ja Kuivastu sadama ootesaalides.

Oodatakse igasuguseid raamatuid. Eriti oodatud on Hiiumaalt pärit kirjanike looming.

Raamaturiiulid on Hiiumaa liini parvlaevadel Leiger ja Tiiu olnud algusest peale ehk 2017. aastast.

Raamaturiiulite eesmärk on, et reisija saaks endale laevareisi ajaks või ka Hiiumaal veedetava puhkuse ajaks raamatu lugemiseks võtta.

Reisijad kasutavad raamatu laenutamise võimalust päris palju, raamaturiiuleid uuendatakse ja täiendatakse raamaturiiuleid pidevalt.

TS Laevad on tänulikud kõikide raamatute eest, mis meie raamatukogumiskastidesse tuuakse.

TS Laevade üleskutse tõukub nii üleriigilist raamatukogude aastat kui ka Hiiumaa kirjanduse aastat.