Rahandusministeeriumi pressiteade
29. september 2021

Üle Eesti jõuab raamatukogudesse ligi 600 rahatarkuse raamatut Rahandusministeeriumi eestvedamisel täienevad üle Eesti raamatukogude varud uute rahatarkuse raamatutega. Koostöös partneritega era- ja avalikust sektorist jaotatakse üle Eesti raamatukogudesse ligi 600 rahatarkuse raamatut.

Projekti algataja ja eestvedaja rahandusministeerium rahatarkuse koordinaator Bret Klemm uuris algatuseks Hoiuraamatukogu kaudu Eesti raamatukogudelt, milliseid rahatarkuse raamatuid on puudu või missugused on tihti väljalaenutatud.

„See oli meie esmakordne ettevõtmine, et selgitada välja, kui palju rahatarkuse raamatuid raamatukogudest laenutatakse ja kuidas on olukord nende laenutamisvõimalustega,“ märkis Klemm. „Saadud tagasiside põhjal pakkusime välja, et juurde oleks vaja eelkõige erinevas vanuseastmes lastele ja noortele ning ka täiskasvanutele rahatarkuse raamatuid.“

Valituks osutusid Jaak Roosaare „Rikkaks saamise õpik“, Mihkel Trumani „Kuidas saada rahatargaks“, Riin Tuttelbergi „Tom õpib rahamängu“ ja Bodo Schäferi „Koer nimega Money“.

„Koostöös heade toetajatega era- ja avalikust sektorist saime soovitud raamatud ostetud ja kohale toimetatud. Suur tänu kõigile toetajale!“ lisas Bret Klemm. Raamatute ostmisele panid õla alla ja toetasid Finantsinspektsioon, FinanceEstonia, LHV, Bondora, Zenith Family Office, IPF Digital, TF Bank ja Redgate Capital.

Raamatukogud vastasid üleskutsele erinevalt. Nende soovid olid sellised: Tartumaale 42, Saaremaale 122, Viljandimaale 35, Ida-Virumaale 50, Põlvamaale 40, Harjumaale 117, Pärnumaale 15, Jõgevamaale 20 ja Järvamaale 26 raamatut. Need sai täidetud ja kuna raamatuid sai isegi rohkem soetatud, saavad ka need nende maakondade vahel ära jagatud.

„Kindlasti võiks ja peaks rahatarkuse raamatute valikut raamatukogudes laiendama ning arvu suurendama. Meil on palju häid raamatuid, mis Eesti enda autorite sulest ilmunud, näiteks Kristi Saare „Kuidas alustada investeerimisega“, Taavi Pertmani „Alustava investori käsiraamat“ ning Kristjan Liivamäe, Tõnn Talpsepa ja Tarvo Voormetsa „Rahaedu põhimõtted“,“ rääkis Klemm. „Siit ka üleskutse – kui teie raamatukogus on puudu rahatarkuse raamatutest, siis andke märku! Kogume info kokku, et hankida edaspidi juurde soovitud raamatuid. Loodetavasti kordame ettevõtmist lähiajal,“ rõhutas Bret Klemm