Emakeelepäeva konverents
Emakeelepäeva konverents “Selges eesti keeles”

14. märtsil toimub emakeelepäeva konverents “Selges eesti keeles”, mis keskendub tänavu sellele, kuidas hoida eesti keelt ja igapäevaseid sõnumeid lihtsa ja arusaadavana.

“Maailm on viimase kahe aasta kriisides muutunud üha rabedamaks. Ka Eestis on igapäeva tulnud palju lahutavat ja vähe liitvat,” ütles rahvusraamatukogu peadirektor Janne Andresoo. “Peame ise rohkem leidma ja hoidma seda, mis meid rahvana liidab ja üksteisele mõistetavaks teeb.”

Emakeelepäeva avaettekande peab diplomaat ja kirjanik Jaak Jõerüüt, kes räägib hoiakutest emakeele kaitsmisel. Ettekanne “Selg ees eesti keeles” on Jõerüüdi vaade praegusele olukorrale. 

Maailmarändurid ja ettevõtjad Tiit ja Maris Pruuli räägivad oma ettekandes, kuidas rännakutel kuuldud hääbuvad keeled on pannud emakeelt hoidma ja väärtustama.  

Raamatu “Minu Tšehhi” autor, tõlk ja haridustöötaja Kristel Halman räägib, kuidas eesti keel jääb ellu kakskeelses peres ja kuidas muutub emakeelne kõne võõras keelekeskkonnas.  

Emakeelepäeval esinevad veel Eesti Keele Instituudi selge keele nõustaja Katre Kasemets ja instituudi direktor Arvi Tavast. Noore pilgu emakeelele heidab Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Emma Lotta Lõhmus. Päeva juhib rahvusraamatukogu kultuurinõunik ja kirjanik Karl Martin Sinijärv. 

https://kultuur.err.ee/1608519398/otse-kell-11-emakeelepaeva-konverents-selges-eesti-keeles