Loomingu Raamatukogu kuldsarja kolmas aastakäik.

Loomingu Raamatukogu kuldsari jätkab 2022. aastal uue kuuikuga.

Valikus on seekord kelmiromaanide meistri Arto Paasilinna seikluslugu, Franz Kafka lühiproosakogumik, Kjell Westö romaan keskealise teletähe identiteedikriisist ja armastusest, Voldemar Panso sulest hiidlaste elukavalust portreteerivad lood ja jutud, François Mauriaci romaan painavast kirest ja pereelu viletsusest ning nobelist Olga Tokarczuki jutukogu, millest leiab ka kaheksa varem eesti keeles ilmumata lugu.

2022. aastal ilmuvad:

• Arto Paasilinna, “Jänese aasta”, soome keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Sirje Kiin (jaanuar)
  • Franz Kafka, “Aruanne akadeemiale”, saksa keelest tõlkinud August Sang (märts)
  • Kjell Westö, “Lang”, rootsi keelest tõlkinud Ülev Aaloe, saatesõna kirjutanud Anu Saluäär (mai)
  • Voldemar Panso, “Naljakas inimene”, illustreerinud Heldur Laretei (juuli)
  • François Mauriac, “Armastuse kõrb”, prantsuse keelest tõlkinud Henno Rajandi (september)
  • Olga Tokarczuk, “Maailma kõige inetum naisterahvas”, poola keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Hendrik Lindepuu (november)

Raamatutest saab lugeda lähemalt Loomingu Raamatukogu kodulehelt.