$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kirjanik Eva Koff. Autor/allikas: Indrek Koff

Laupäeval Alatskivil Liivi muuseumis toimunud festivalil Eesti Kirjanik 2021 pälvis aasta kirjaniku tiitli Eva Koff romaaniga “Kirgas uni”. Aasta kirjanikuks valiti Koff juba teist korda, varasemalt aastal 2018 esikromaaniga “Sinine mägi”.

Tänavu kevadel ilmunud romaani sündmused hargnevad tänapäeva Eestis, kus erinevate tegelastega toimuvad seletamatud olukorrad avardavad nende seni küllalt stabiilseid arusaamu maailmast. Koffi sõnul oligi romaani lähtepunkt, kuidas hakkama saada maailmas, mida kõik inimesed tajuvad ja mõtestavad väga erinevalt.

Teos on aktuaalne nii sündmustiku kui ka teemavaliku tõttu. Tõejärgse ajastu meelemullidesse ilmuvaid mõrasid peavad tunnistama nii ratsionaalne neuroteadlane kui kristallidest väge ammutav esoteerik, ootamatu kokkupuute reaalsusega saab ka Tõde taga ajav kunstiprohvet ja laps, kes leiab usu.

“Eva Koff on üks viimase aja tugevamaid ja väljakujunenumaid prosaiste, kelle teosed pole blogijakiirusel puusalt tulistatud, vaid piisavalt laagerdunud ja küpsed,” kommenteeris kirjanduskriitik Mihkel Kunnus.

“Nende kerge loetavus ja kaasahaaravus võib tagantjärele üllatada, sest kummitama jäävad ootamatult kauaks. Et aines on kohalik ja eesti keel säravnõtke, väärib Eva Koff tiitlit Eesti Kirjanik rohkem kui küll.”

Auhinnaks saadud kasetohust Juhan Liivi teatriridiküli lubas Eva Koff edaspidi sihtotstarbeliselt käiku lasta.

Eesti Kirjaniku auhinda antakse välja aastast 2010, selle on pälvinud Vahur Afanasjev, Meelis Friedenthal, Urmas Vadi, Elo-Maria Roots, Jan Kaus, Kai Aareleid, Mihkel Mutt, Eva Koff, Andrei Hvostov ja Susan Luitsalu.