Tallinn
Tallinn Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Reedel, 19. novembril kell 19.00 toimub Kirjanike Majas musta laega saalis loomeõhtu “Valge leht”, mille raames avab liit ühtlasi Eesti kõige värskema kirjandusrühmituse, kirjanike liidu noortesektsiooni.

“Noorte seast sirguvadki järgmised Tuglased, Underid, Aavikud ning mis saaks muidu kirjanike liidust, kui noori alt peale kasvamas ei oleks,” sõnas noortesektsiooni eestvedaja Reijo Roos.

Loomeõhtul astuvad üles mitmed noored luuletajad ja kunstnikud. Idee sünnist räägib kirjanike liidu esimees Tiit Aleksejev, samuti tutvustatakse liidu noori, ning nende praeguseid tegemisi ja tulevikuvisioone.

Peaesinejana astub lavale luuletaja ja muusik EiK, kes seob oma loomingus emakeelsed tekstid alternatiivse hiphopiga. Lisaks veel soome-eesti luuletaja Iina Gylden, ning Sveta Grigorjeva, kes unistab riigist, kus igaüks saab suurelt unistada.

Üles astuvad ka luuleprõmmu meistritiitlit kaitsev Kelli Kiipus, kes ka peagi Brüsselisse võistlema suundub, ja noortesektsiooni liige Emma Lotta Lõhmus, kelle luulet on mitmel korral avaldanud Värske Rõhk.

Saalis on üleval noore kunstniku Aasa Ruukeli näitus ja raamatupood REaD raamatulaat.

Kirjanike Liidu noortesektsiooni eesmärk on tuua kokku kirjandushuvilised noored ning oma tegevuse kaudu rikastada eesti kirjandusmaastikku.

https://kultuur.err.ee/1608406406/kirjanike-liit-avab-noortesektsiooni