Ilon Wiklandil oli 5. Veebruaril 90. Juubeli sünnipäev. Seoses sellega tähistab Iloni Imedemaa tema juubeliaastat. 2004. aastal otsustas kunstnik Ilon Wikland kinkida oma raamatuillustratsioonide originaalid Eesti riigile. Sobiv paik tööde eksponeerimiseks leitigi Haapsalus ning asutuse nimeks sai Iloni Imedemaa. 

Koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu lasteosakonnaga rändab sel aastal mööda Eesti raamatukogusid Ilon Wiklandi elu ja loomingut tutvustav kohvernäitus „Pikk-pikk teekond“, millega kaasneb koolilastele mõeldud mänguline teematund. Mõtlesime ka meie Lääne – Harju vallas välja oma kohvermängud, millega rännata mööda meie valla koole. Ilon on ju meie eestlaste jaoks tähtis illustraator ja nii mõnigi tema illustreeritud teos on meie laste kohustuslikus kirjanduses. Tuletame meelde Astrid Lindgreni teoseid nagu “Karlsson katuselt”, “Madlike”, “Vennad Lõvisüdamed”, “Bullerby lapsed”, “Väike Tjorven, Pootsman ja Mooses” ning “Röövlitütar Ronja”. Lisaks on Ilonil ka teiste kirjanike raamatuid ja enda omasid. Neid kõiki raamatuid seome kokku ühte vanasse pruuni (Ilonil oli küll kollane) kohvrisse. 

Selle kohvriga käis Lääne-Harju valla mobiilne noorsootöötaja Veronika hiljuti külas Laulasmaa kooli 4ndal klassil. Rääkisime veidi Ilonist juttu. Lugesime raamatuid. Imetlesime pilte. Mõistatasime lauseid. Mängisime Bingot. Tuletasime varem loetud raamatuid meelde. Naersime ja veetsime koos mõnusalt tunni. 

Aitäh 4. Klassile ja Laulasmaa koolile, et võtsite meid vastu. Kohe kui eriolukord lõppeb külastame ka teisi valla koole. 

Tegevusi viiakse ellu ja rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuurtoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu riigihanke “Uuenduslike noorsootöö mudelite väljatöötamine ja rakendamine noorte sotsiaalsete tõrjutuse ennetamiseks”. 

06.03.2020.a.

Veronika Bogdanova