Tervist toetavad e-teenused

Rakendused

HOIA (hoia.me)

Rakenduse saab alla laadida Mineogle Play’st ja AppStore’st.
HOIA mobiilirakenduse eesmärk on teavitada koroonaviirusesse nakatunute lähikontaktseid ja anda neile sellega ka esmased suunised, kuidas edasi käituda. Kasutaja saab kiiresti teada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga, ning ta saab astuda samme enda ja teiste tervise kaitseks. Rakendus teavitab, kui oled olnud lähikontaktis nakatunuga. Samuti saad sina teavitada teisi, kui oled ise haigeks jäänud. Äpi kasutamisega aitad privaatselt ja turvaliselt kaasa nakatunute arvu vähendamisele.

TESTI /Testi.me

TESTI-rakendus on mõeldud koroonaviiruse testide tulemuste vaatamiseks ning salvestamiseks ja jagamiseks PDF-formaadis. Samuti võimaldab rakendus vajadusel genereerida ise oma testitulemuste vastustest sertifikaat.
Mobiilirakenduses on näha need testitulemused, mis on tehtud alates 1. jaanuar 2020, varasemaid näeb Tervise infosüsteemis digilugu.ee. Rakendusse saab sisse logida Mobiil-ID või Smart-IDga.
Rakendus ei ole kättesaadav Mineogle Play ega AppStore’ kaudu, vaid ainult aadressilt testi.me. Tegemist on kaasaegse veebirakendusega, mis on hübriid nii veebist kui mobiilirakendusest ehk “Progressive Web App”, mida saab nii mobiiltelefoni installeerida kui ka otse veebis kasutada.

Veebilehed

Terviseamet.ee

Terviseameti veebileht on ametlik info edastaja koroonatingimustes. Siit leiab infot nii koroonaviiruse statistika, kehtivate piirangute, ebaravi, vaktsineerimise jm kohta. Meditsiiniharidusega isikud leiavad siitkaudu ka tööpakkumisi.

Kriis.ee

COVID-19 kriisi veebileht on kõige täpsem ja kiirem vahend koroonaviirusega seotud informatsiooni saamiseks. Siit leiab koroonakriisi uudised, reisiinfo ja reisimisega seotud piirangud, koroonastatistika, õigusaktid ja seletuskirjad jne. Samuti saab siit lugeda kõige uuemat informatsiooni kehtestatud piirangute, vaktsineerimise (vaktsineeri.ee), kriisis hakkamasaamise soovituste kohta.

Ravimiinfo.ee

Raviminfo.ee on abiks patsientidele ja töövahendiks arstidele. Veebilehel on võimalik tutvuda ravimite saadavuse ja hindadega üle terve Eesti, leida sobivaim ravim ning tutvuda väljakirjutamise tingimustega. Ravimite leidumusinfo on Apotheka, Benu, Südameapteegi kohta. Esindatud on ka veterinaarapteegi kaubad PetCity´st.

Eesti.ee

Eesti.ee e-posti aadress on ametlik e-post, millele võivad riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutused saata kodanikuga seotud dokumente ja teavitusi. Kuna tegemist on ainsa riigile kindlasti kättesaadava e-posti aadressiga, siis on oluline, et antud e-postile tulevad kirjad jõuaks saajani. Seetõttu on oluline @eesti.ee e-posti suunamine oma igapäevaselt kasutatavale e-posti aadressile.

Digilugu.ee

Patsiendiportaal ehk digilugu.ee on koht, kus inimene näeb oma terviseandmeid, saab esitada tahteavaldusi, määrata endale esindaja(d) ning teha toiminguid isikute eest, kes on määranud teda oma esindajaks.
Patsiendiportaali saab kasutada nii eesti kui vene ja inglise keeles.

E-apteegid

Eesti internetiapteekidest saab osta:

  • käsimüügiravimeid
  • retseptiravimeid digiretsepti alusel
  • käsimüügi veterinaarravimeid
  • muid apteegikaupu

Apotheka.ee

Azeta.ee

Benu.ee

Südameapteek.ee

E-toidupoed

Barbora.ee

Coop.ee

Prisma.ee

Rimi.ee

Selver.ee